Toz Kumlama Filtresi

Toz kumlama filtresi diğer bir ifade ile hava filtresi ortamda bulunan tozları yakalama görevine sahiptir. Bu filtreler havadaki tozu yok eder ve sizler için uygun bir ortam oluşturur. Bu filtreler özellikle lazer kesim makineleri ve benzeri şekilde hizmet sunan makinelerde kullanılır. Bunların yanında çeşitli olarak bulunan üretim hatlarında da havadaki tozun yok edilmesi aşamadı için kullanılır. Bu sistemimiz bulunduğunuz ortamın toz derecesi ne kadar yüksek olursa olsun sizler için en iyi performansı gösterecektir. Söz konusu olan filtrelerimiz günümüz şartlarında en çok sanayi ortamlarında kullanılır. Bu yüzden de filtre seçiminin dikkatli bir şekilde yapmanızı tavsiye ederiz.

Toz Kumlama Filtresi Özellikleri

Toz kumlama filtresi hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için öncelikle kumlama makinesinin işlevlerini bilmeniz gereklidir. Bu makine yüzeyde bulunan kir ve pas gibi sizleri rahatsız eden unsurları temizler. Bu temizleme işlemi sayesinde pürüzsüz boya işlemleri çok rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Sözü geçen kumlama makinesi daha birçok özelliği ile sizlere hizmet sunar. Hizmet yelpazesi oldukça geniş olan makine pek çok sanayi ce tesislerde tercih edilir. Bu makinenin kullanılıyor olması toz kumlama filtresinin de kullanılması gerektiğini bildirir çünkü filtrenin kullanılmaması durumunda kumlama makinesinin işlevini kaliteli bir şekilde gerçekleştiremeyeceği bilinir. Bu filtrenin özellikleri ise şu şekilde sıralanır:

  • Toz kumlama filtreleri lazer kesimlidir ve tek kapılı bir kabin içerisinde bulunur.
  • Bu filtrenin kabini 550×550×1800 mm ölçülerinde bulunur ve otomatik zamanlaması ile de sizlere kolaylık sağlar.
  • Bu filtrelerin en önemli özellikleri arasında ise kendi kendini temizleyebilmesi yer alır.

Toz Kumlama Filtresi Nasıl Olmalıdır?

Toz kumlama filtresi sanayi ve bir-çok tesislerde kullanılır. Bu filtrelerin alıcıları oldukça fazladır. Bu filtreye sahip olmak isteyen kişilerin öncelikle ihtiyaçlarını analiz etmeleri gereklidir.

Sözü geçen filtrelerin uzmanların önerisi ile alınması durumunda hicbir sorun yaşamayacağınızı söyleyebiliriz. Bu filtrenin içeriğinde bulunan hedef filtre tamamen teknoloji ürünü olarak sizlere sunulur. Bu filtrelerden en iyi şekilde faydalanacağınızı söyleyebiliriz. Bu filtrelerin her biri ayrı ayrı uzun ömürlü olarak sizlere hizmet verir.

Translate »
× Whatsapp Destek