Özel Tasarım Filtreleri

Özel tasarım filtreleri mekanik işlemlerde önemli bir role sahip olan filtrelerdir. Mekanik sistemin sorunsuz, güvenli ve de verimli çalışması için gerekli filtrenin elde edilmesi son derece önemlidir. Bu aşamada pazar araştırması yapan tüketiciler bazen istedikleri standart ve modellerde özel üretim filtreleri bulamayabilir. Bu aşamada, özel tasarım filtreleri için uygun bir tedarikçi/üretici seçilmelidir.

Uygun bir firma ile iletişime geçerek, ihtiyacınız olan özel üretim filtre çeşitleri ile ilgili standartları bildirmeniz neticesinde, makinanın en verimli şekilde çalışması için ihtiyaç duyduğu özel üretim filtrelerini temin edebilirsiniz. İhtiyaç duyacağınız filtre üretimine dayalı standartlar, ilgili imalat kalite standartları ve ihtiyacınız olan standartlar olacaktır.

Başlıca Özel Filtre Tipleri

Gereken birçok farklı özel filtre türü için özel kriterler oluşturulabilir. Bilindiği üzer bir makinenin farklı bölümleri farklı filtreler gerektirir. Bu durumda, bazı alıcıların özel üretim yağ filtrelerine, bazı alıcıların ise özel üretim hava filtrelerine ihtiyacı olabilmektedir.

Özel filtre tipleri arasında ise ilk sırada hava filtreleri bulunmaktadır. Havayı ayrıştırmaya yarayan bir filtredir. Yağ filtreleri ise yağın içinde bulunan hava kabarcıkları ya da zararlı partikülleri arındırmaktadır. Yakıt filtresi ise yakıtın içerisindeki zararlı partikülleri filtrelemektedir.

Hidrolik filtre, ekipmanların daha iyi ve de verimli bir şekilde filtrelenmesini sağlar. Özel olarak üretilen hidrolik filtre, makinenin arıza sürecini önlemek ve sistem bileşenlerini aşınmadan korumak için temizliği sağlayan bir filtredir. Bunların dışında ise separatör filtre, kaset filtreler, toz boya tutan filtreler ve son olarak da koku tutan filtreler gibi birçok alanda özel tasarım filtreler yer almaktadır.

Özel Tasarım Filtre Önemi

Özel üretim filtresi, makinenizin ömrünü uzatmanıza yardımcı olabilir. Özenle tasarlana özel üretim filtreler, size sadece malzeme açısından değil, günümüzde büyük önem taşıyan kurallar ve de prosedürler açısından firmanız için mali yönde de pek çok fayda sağlamaktadır.

Bu amaçla, iyi bir özel üretim filtre firması ile çalışma yapmak hem mekaniğin uzun süre sağlıklı bir şekilde çalışmasını hem de kalite standartlarına uygun bir şekilde işleyişin yürütülmesini sağlayacaktır.

Translate »
× Whatsapp Destek